Wyszukaj wg województw
Wyszukaj na mapie
Wyszukaj uzdrowisko

Brak uzdrowiskaSprawdź poprawność frazy wyszukiwania.

Przejdź do stopki

Uzdrowisko - Jaworze
Treść

Historia uzdrowiskowa Jaworza sięga ponad 150 lat wstecz. W 1862 r. Maurycy hrabia Saint-Genois założył
w tej miejscowości pierwsze na Śląsku Cieszyńskim uzdrowisko. W latach 1870-90 rozwinięto ofertę dostępnych zabiegów leczniczych (picie żętycy, kąpiele igliwiowe, żelaziste i kąpiele zimne w stawie zaopatrywanym w wodę przez górskie potoki).

Wybudowana w 2014 r. w Jaworzu Tężnia Zdrojowa, służy do naturalnej inhalacji oraz pełni funkcje rekreacyjne. Jaworzańska tężnia zasilana jest oryginalną solanką z Zabłocia, która jest naturalnym środkiem kosmetycznym i leczniczym o największej na świecie zawartości jodu. Inhalacje solankowe wspomagają oddychanie, zwalczanie i hamowanie stanów zapalnych oraz nawilżanie śluzówki. Pomagają w profilaktyce takich schorzeń jak przewlekły nieżyt nosa, gardła, krtani i oskrzeli, stany wyczerpania głosowego czy alergiczne choroby górnych dróg oddechowych.
W Jaworzu działa Beskidzki Zespół Leczniczo-Rehabilitacyjny oferujący m.in. kąpiele solankowe, perełkowe i ozonowe. Bogaty wachlarz usług prozdrowotnych świadczony jest również przez Centrum Zdrowia i Rehabilitacji Villa Barbara. Do korzystania ze swoich usług, w tym strefy SPA&Wellness, zaprasza 4* Hotel Jawor.

 

 

48863