Wyszukaj wg województw
Wyszukaj na mapie
Wyszukaj uzdrowisko

Brak uzdrowiskaSprawdź poprawność frazy wyszukiwania.

Przejdź do stopki

Wyciąg do nart wodnych

Opis:

Augustów to doskonałe miejsce do trenowania narciarstwa wodnego. Sportu wymagającego sprawności fizycznej, ale za to dostarczającego niezapomnianych wrażeń. Tradycje uprawiania tej pięknej dyscypliny sportowej sięgają lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, a Augustów był jednym z nielicznych ośrodków na mapie Polski, w którym podejmowano pierwsze próby ,,ślizgania’’ się po wodzie.
W Augustowie można spróbować swoich sił w narciarstwie wodnym w dwóch formach: za motorówką lub na wyciągu. Trenować można na tradycyjnych dwóch nartach lub na wakeboardzie.W narciarstwie wodnym wyróżnia się 3 konkurencje: slalom, jazdę figurową, skoki na odległość.W Augustowie można trenować wszystkie konkurencje. Bardzo dobrze prosperują kluby przy Międzyszkolnym Ośrodku Sportu oraz Augustowskim Klubie Sportowym Sparta. Amatorom polecamy znakomite miejsce do treningów przy „Zatoce Tartaczna” nad jez. Białym z przygotowanym slalomem, skocznią i inną infrastrukturą potrzebną do podnoszenia kwalifikacji.
W Augustowie działa też wyciąg nart wodnych. To pierwszy tego typu obiekt w Polsce. Został wybudowany w 1999 r. nad pięknym jeziorem Necko. Jest to niewątpliwie jedna z największych atrakcji regionu, uhonorowana prestiżowym tytułem „Atrakcji Turystycznej Roku 1999” przez Polską Organizację Turystyczną. Wyciąg ma 740 m długości, a maksymalna do osiągnięcia na nim prędkość to 58 km/h.

Na miejscu zapewniona jest fachowa obsługa profesjonalnych instruktorów oraz wypożyczalnia sprzętu narciarskiego.

Jednorazowy przejazd ze sprzętem kosztuje 5 zł, natomiast całodzienny bilet bez sprzętu 100 zł. Wyciąg czynny jest:

lipiec, sierpień w godz. 11:30 - 18:45 (od poniedziałku do piątku) oraz w godz. 10:30 - 19:45 (sobota - niedziela),

wrzesień w weekendy w godzinach: 10:30 - 17:45,

przerwa w godz. 15:00 - 15:30.

Corocznie tysiące turystów odwiedzających Augustów próbuje swoich sił w jeździe na nartach wodnych. Nie jest to trudne! Praktycznie każda osoba oswojona z wodą może uprawiać tę formę rekreacji.

Lokalizacja na mapie:

36976