Wyszukaj wg województw
Wyszukaj na mapie
Wyszukaj uzdrowisko

Brak uzdrowiskaSprawdź poprawność frazy wyszukiwania.

Przejdź do stopki

Ścieżka dydaktyczna „Zieleń”

Opis:

Uroczysko Zieleń położone jest w pradolinie rzeki Warty i obejmuje blisko 80 ha lasów, łąk i starorzeczy. Leży w Uniejowskim Obszarze Chronionego Krajobrazu i jest częścią obszaru Natura 2000 „Dolina Środkowej Warty”. Niewątpliwą atrakcją jest położenie – w bezpośrednim sąsiedztwie strefy uzdrowiskowej Uniejowa. Kuracjusze, turyści, a także mieszkańcy mogą do niej bez trudu trafić i udać się na spacer.

Ścieżka dydaktyczna prowadzące przez uroczysko Zieleń została zmodernizowana w 2018 r. Prowadzi przez najciekawsze miejsca kompleksu. Jej długość ścieżki wynosi 2,7 km, a czas przejścia to 1,5 do 2 godzin.

Przebieg ścieżki jest oznakowany. W sześciu punktach ustawione są makiety zwierząt w naturalnych rozmiarach. Są to – łoś, sarna, jeleń, dzik, bobry zając. Pozwala to zwiedzającym ocenić różnice wielkości zwierząt bytujących w naszych lasach, od zająca do łosia. Na każdy zwierzęciu  umieszczono kod QR, który przekierowuje na stronę internetową z podstawowymi wiadomościami o prezentowanym gatunku i  dodatkowo omówionym tematem. Na trasie Ścieżki Zieleń powstała wiata z miejscem na ognisko. Budowa ta była wspólną inwestycją – nadleśnictwa, które wyasygnowało drewno i Koła Łowieckiego „Gęgawa” w Uniejowie, które zajęło się budową obiektu

33707