Wyszukaj wg województw
Wyszukaj na mapie
Wyszukaj uzdrowisko

Brak uzdrowiskaSprawdź poprawność frazy wyszukiwania.

Przejdź do stopki

Informacje
Treść

Gmina Darłowo położona jest w północno - wschodniej części województwa zachodniopomorskiego. Dąbki położone są na wschodnim brzegu Jeziora Bukowo, od strony północnej ogranicza je Morze Bałtyckie. Takie położenie stwarza wyjątkowy mikroklimat, który sprzyja leczeniu chorób układu krążenia oraz dróg oddechowych. Do Dąbek chętnie przybywają całe rodziny, by korzystać z nadmorskich atrakcji, zwłaszcza, że powietrze jest tu rześkie, niesamowicie czyste i zdrowe. Leczy się tutaj choroby układu krążenia, choroby układu oddechowego, schorzenia reumatyczne, choroby przewodu pokarmowego, nerwice.
Największą atrakcją, nie tylko dla najmłodszych turystów jest piękna plaża. Szeroka, z jasnym piaskiem, zachęca do zabawy i spacerów. Można również wybrać się rowerami na wycieczkę leśną drogą do Dąbkowic. Droga wiedzie mierzeją, gdzie z jednej strony widzieć będziemy morze, a  z drugiej – jezioro. Dąbki to również dobre miejsce dla turystów kochających sporty wodne. Jezioro Bukowo to dawna zatoka morska, z idealnym wiatrem do uprawiania windsurfingu. Nie brakuje tutaj wypożyczalni sprzętu wodnego oraz szkółek wodniackich dla najmłodszych. Na wschód od Dąbek znajduję się miejscowość Bobolin. Jeśli marzy ci się „dotknąć historii” nie możesz jej ominąć. Znajdował się tutaj tajny poligon Hitlera. To właśnie tutaj testowano największe działo na świecie – gigantyczna armatę „Dorę” o kalibrze 800 mm.
Do dzisiaj pozostało wiele śladów wojsk niemieckich. Na plaży zobaczyć można mur, w którym osadzona była „Dora”. Są również bunkry, na których testowano siłę pocisków. Widać w nich duże wyrwy po pociskach ogromnej mocy. W Bobolinie działa również stadnina koni, dzięki czemu możemy udać się w romantyczną przejażdżkę konno wzdłuż morza. Uzdrowisko Dąbki to również dziedzictwo średnich wieków. W nieodległym Bukowie Morskim znajdują się pozostałości klasztoru Zakonu Cystersów – gotycki kościół wraz przykościelnym parkiem z rzeźbą Wilhelma Grossa. Latem odbywa się tutaj coroczny „Festyn Cysterski” nawiązujący do obyczajów i stylu życia Cystersów. Dąbki to również coroczne imprezy rozrywkowe i sportowe – zyskujący na popularności Nadmorski Bieg Uzdrowiskowy oraz Wieczór Kabaretowy, koncerty, festyny, regaty żeglarskie, Grand Prix Nordic Walking, zawody wędkarskie.

 

36976