Wyszukaj wg województw
Wyszukaj na mapie
Wyszukaj uzdrowisko

Brak uzdrowiskaSprawdź poprawność frazy wyszukiwania.

Przejdź do stopki

Szlak konny

Opis:

Z zachodu na wschód Pojezierza Drawskiego prowadzi szlak konny o długości 186,4 km, który łączy Łobez z Białym Borem. Jest oznakowany pomarańczową kropką o średnicy 6 cm umieszczoną na białym prostokącie. Szlak podąża mało uczęszczanymi gruntowymi drogami i ścieżkami, w wyjątkowo malowniczym krajobrazie, mijając 25 jezior i przecinając 7 rzek: Starą Regę, Wogrę, Bliską Strugę, Dębnicę, Piławę, Płytnicę, Gwdę i Dołgą.

Przez gminę Połczyn-Zdrój przebiega fragment o długości około 32 km. Granicę gminy od strony południowo-zachodniej szlak przekracza w okolicy miejscowości Stare Resko i dalej prowadzi przez Skarbimierz, Zajączkowo, Widów, Jelonki, Ogrodno, Brzękowice i Kocury, za którymi przechodzi na teren gminy Barwice.

Szlak został wytyczany w taki sposób aby na trasie znalazło się jak najwięcej stadnin, ujeżdżalni i ośrodków jeździeckich. Na terenie gminy Połczyn-Zdrój jest to miejscowość Zajączkowo, gdzie od wielu lat działa gospodarstwo agroturystyczne i jednocześnie schronisko dla koni „Żabie Błota” oraz gospodarstwo agroturystyczne Jana Tarnowskiego.

48860