Wyszukaj wg województw
Wyszukaj na mapie
Wyszukaj uzdrowisko

Brak uzdrowiskaSprawdź poprawność frazy wyszukiwania.

Przejdź do stopki

Żółty szlak rowerowy

Opis:

Żółty szlak rowerowy 27,5 km

Szlak rowerowy biegnący wokół gminy Polanica przez południowo-wschodnią część Gór Stołowych do Gór Bystrzyckich, przeznaczony dla turystyki rowerowej osób preferujących górskie profile rowerowe o zróżnicowanej nawierzchni jezdnej (drogi szutrowe, kamienne, leśne, asfaltowe) i wysokości (doliny i przełęcze). Szlak posiada profil MTB oraz trekkingowy.

Przebieg szlaku: Część północna szlaku przebiega przez obrzeża Gór Stołowych (południowo-wschodnia część), przez Górną Polanicę i okolicę Lipnickiego Potoku, dalej północną ścianą Piekielnej Doliny (okolica wzniesienia Garncarz) i dnem wspomnianej doliny przekraczając rzekę Bystrzyca Dusznicka. Następnie na południu szlak wkracza do Gór Bystrzyckich na południową ścianę Piekielnej Doliny równolegle wzdłuż strumienia górskiego Rogoziniec, biegnąc dalej w kierunku szczytu Kamiennej Góry. Okrążając Kamienną Górę z części górskiej powraca do miasta Polanica-Zdrój. Przez Przełącz Sokołowską (górską dzielnicą Sokołówka), żółty szlak rowerowy dochodzi do  wzniesienia Wzgórze Marii we wschodniej części Polanicy, by z stamtąd przecinając ponownie Bystrzycę Dusznicką dobiec do okolicy miejskiego stadionu sportowego zamykając 27,5 kilometrową pętlę.

Odcinek o profilu MTB to: obszar Wzgórza Marii (opodal centrum miasta), także od okolicy Kamiennej Góry tj. wzniesienia Stóg przez Dolinę Rogozińca, masyw Piekielnej Góry, Dolinę Lipnickiego Potoku (do stawu przy miejskiej strzelnicy).

Odcinek trekkingowy (preferowany do rowerów o tym samym charakterze) to: odcinek przebiegający od stawu przy miejskiej strzelnicy LOK do stadionu sportowego dalej w kierunku rzeki Bystrzyca Dusznicka i stronę dzielnicy Sokołówka. Od okolicy dworca PKP w kierunku Klasztoru Sercanów do okolicy parkingu leśnego (górnego) pod Kamienną Górą z alternatywnym możliwym powrotem w kierunku Polanicy-Zdroju przez przełęcz Sokołowską (za czerwonym szlakiem rowerowym który od wspomnianego parkingu może nas odprowadzić do Przełęczy Sokołowskiej, a następnie ul. Sienkiewicza i Sokołowskiego do centrum Polanicy-Zdroju)

36976