Wyszukaj wg województw
Wyszukaj na mapie
Wyszukaj uzdrowisko

Brak uzdrowiskaSprawdź poprawność frazy wyszukiwania.

Przejdź do stopki

Polanica-Zdrój miejscem obrad XXIX Kongresu Uzdrowisk Polskich

Polanica-Zdrój miejscem obrad XXIX Kongresu Uzdrowisk Polskich

Treść

Tegoroczny Kongres organizowany jest pn. „Uzdrowiska jako polski, markowy produkt narodowy.”. Obrady kongresowe będą miały miejsce w Teatrze Zdrojowym, mieszczącym się przy ul. Parkowej 2 w Polanicy-Zdroju.

Główne cele Kongresu Uzdrowisk Polskich to przede wszystkim próba zdefiniowana roli uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu i kraju; analiza warunków funkcjonowania uzdrowisk i lecznictwa uzdrowiskowego w wybranych krajach europejskich oraz określenie wyzwań i możliwości rozwoju uzdrowisk i turystyki uzdrowiskowej w czasach niepewności.

Kongresy uzdrowiskowe corocznie gromadzą liczną grupę uczestników i gości związanych z uzdrowiskami: przedstawicieli władz administracji rządowej i samorządowej; środowisk naukowych i medycznych, zarządzających przedsiębiorstwami uzdrowiskowymi, hotelami oraz władze i członków organizacji i stowarzyszeń działających na rzecz branży turystycznej i uzdrowiskowej.
XXIX Kongres będzie się odbywać pod patronatem najwyższych władz państwowych, a w Komitecie Honorowym zasiądą: przedstawiciele rządu, samorządów wojewódzkich i świata nauki. Tematy przygotowanych sesji plenarnych będą dotyczyły kwestii ważnych zarówno dla włodarzy miast i gmin uzdrowiskowych, przedsiębiorców, przedstawicieli świata nauki, jaki i branży turystycznej, lecznictwa uzdrowiskowego, marketingu i reklamy. Dyskutowane będą m.in. kwestie związane ze współczesną rolą uzdrowisk w rozwoju miejscowości, regionu i kraju.
Udział znanych i cenionych w branży uzdrowiskowej ekspertów zagranicznych podczas paneli kongresowych, pozwoli także na szersze spojrzenie na  kwestie lecznictwa uzdrowiskowego, turystyki uzdrowiskowej oraz polityki zdrowotnej, a także zdefiniuje rolę uzdrowisk w sytuacjach kryzysowych, a szczególnie w czasie dekoniunktury gospodarczej, czy pojawiających się pandemii.
Tradycyjnie organizowana w trakcie spotkania wystawa sprzętu medycznego, wód mineralnych i produktów uzdrowiskowych oraz kosmetyków wytwarzanych na bazie naturalnych surowców leczniczych będzie okazją do zapoznania się z najnowszymi nowinkami i osiągnięciami w tym zakresie.
Po długim okresie pandemii, niepewności i niemożliwości spotkania się i dyskusji na żywo warto przyjechać na kongres do Polanicy i podzielić się dobrymi doświadczeniami, obawami czy też pomysłami na lepszą przyszłość.
Polanica-Zdrój to miejscowość łącząca w sobie urok górskiego miasta z bogatą ofertą uzdrowiskowo-wypoczynkową. To bardzo znaczący ośrodek turystyczny na mapie Kotliny Kłodzkiej w otoczeniu Gór Stołowych i Bystrzyckich. Kurort hrabstwa kłodzkiego przez cały rok gości u siebie kuracjuszy i turystów z różnych części kraju. To miejsce szczególne, ponieważ otwiera się zarówno na seniorów, rodziny z dziećmi, jak i wszystkich tych, którzy pragną aktywnie spędzić czas lub wyciszyć się i nabrać dystansu do tempa dzisiejszego świata. Piękny krajobraz, pełen starodrzewia, wiekowych rododendronów, magicznych zakątków i alei możemy podziwiać w Parku Zdrojowym usytuowanym w samym sercu Polanicy. Znajdujący się w pobliżu Teatr Zdrojowy oferuje mieszkańcom i turystom bogatą ofertę kulturalną w letnie dni czy zimowe wieczory. Natomiast duża baza gastronomiczna i noclegowa proponuje domowe czy wykwintne dania oraz ośrodki lecznicze i spa na wysokim poziomie. Każda pora roku odsłania inną scenerię uzdrowiska. Pełne malowniczych widoków trasy spacerowe, rowerowe, biegowe czy zjazdowe utrzymywane są przez cały rok. Bliskość innych uzdrowisk i miejscowości turystycznych Kotliny Kłodzkiej oraz pogranicza czeskiego sprawia, że weekend czy urlop w Polanicy-Zdroju to gwarancja relaksu i wypoczynku.


Informacje szczegółowe na temat XXIX Kongresu Uzdrowisk Polskich w Polanicy-Zdroju są dostępne na stronie https://sgurp.pl/


Kontakt do Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP, tegorocznego Organizatora Wiodącego Kongresu Uzdrowisk Polskich: biuro@sgurp.pl, tel. 18/4777450

 

48860